גמל להשקעה! שחקן חדש נכנס למשחק

 גל גרין

 

משרד האוצר הכריז על אלטרנטיבה חדשה לחסכון לכל גיל.

 

החל מ2008, קופות הגמל חדלו להיות מוצר נחשק עקב התיקון לחוק שהגדיר כי כל הכספים המופקדים לקופות הגמל מיועדים לגיל פרישה, וצורת המשיכה הינה כקצבה בלבד . עד אותו היום, ניתן היה להפקיד כספים לקופת גמל לטווח של 15 שנים, ולהנות מהיתרונות הרבים של המוצר, ומנזילות כסכום חד פעמי לאחר אותה תקופה.

 

בצעד חסר תקדים, השיק משרד האוצר מוצר המוכר לציבור כקופת הגמל הישנה, אך עם חוקי משיכה והפקדה חדשים.

 

ניתן יהיה לפתוח קופת גמל עבור כל בן משפחה (לפי ת"ז) עם סכום הפקדה העומד על עד 70,000 שקלים לכל שנה קלנדרית. הסכום כולו ינוהל במסלולים לפי בחירת העמית, כיאה לכל קופות הגמל.

 

הכספים יושבים בחשבון נאמן של קופת הגמל ולכן לא ישולם דמי משמרת לבנק עבור שמירת הכסף, כלה גם עמלות לכל מכירה/קניה של ניי"ע או אג"ח - הקופה עצמה סופגת את העלויות השונות.

 

כתוצאה מההפקדה עד תקרת ההפקדה השנתית, יוכל העמית למשוך כסכום חד פעמי את כל הכספים שהופקדו אל הקופה, בניכוי מס רווחי הון מהרווח בלבד. בשונה מקופות הגמל עד היום, שבעבור משיכה הונית, נאלץ העמית להיקנס בכ-35% מהחיסכון הצבור.

 

במידה ולא נעשה שימוש בכספים ההוניים (סכום חד פעמי) עד גיל הפרישה, יוכל לבחור העמית להעביר את החיסכון לגוף המשלם לקצבה ולקבל את הכסף כאנונה חודשית, פטור ממס רווחי הון לחלוטין.

 

ניתן להעביר את החיסכון בין גופים, בהתאם לחוק הפיקוח על שירותים פיננסים, מבלי למשוך את הסכום הצבור, ומבלי לשלם בעדו מס רווחי הון. כך נהנה העמית מריבית דה ריבית על כל הסכום הצבור, ובעצם מעצים את רווחיו. שלא כמו בפוליסת חיסכון, אם יבחר בעל הפוליסה להעביר את החיסכון לגוף אחר, יאלץ לבצע משיכה ולשלם מס רווח הון בטרם העביר את החיסכון לגוף אחר.

 

שורה תחתונה

 

המוצר החדש, "גמל להשקעה" הינו מוצר אטרקטיבי מאוד. הן בעלויות והן בניהול החיסכון, הוא מהווה אלטרנטיבה לכל חיסכון בנקאי, או פוליסת חיסכון עד תקרת ההפקדה.

 

 

 

פה לשירותך תמיד!

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם

שם מלא *

טלפון

דוא''ל

נייד *