פוליסת חיסכון

 

פוליסת חיסכון הינה מוצר המציע חיסכון מנוהל טהור ונזיל במתווה של ביטוח חיים. מטרתה היא להחליף את קופות הגמל ההיסטוריות, אשר איפשרו לחוסך לנהל את כספו ולמשוך אותו בצורה הונית (סכום כסף חד פעמי).

החיסכון בפוליסה מושקע במסלולים שונים שניתנים לבחירה (מניות, אג"ח, מסלול משולב), אבל גם מאפשר השקעה בנכסים לא סחירים כמו נדל"ן, תשתיות ואשראי לא סחיר (מתן אשראי לחברות עסקיות) שאמורות להניב תשואה גבוהה יותר מנכסים סולידיים. 

על אף היותן פוליסות ביטוח, פוליסות החיסכון מהוות אמצעי חיסכון והשקעה טהור ואינן מכילות בפועל כל אלמנט ביטוחי, למעט לפי דרישת הלקוח.

 

 

אופן ניהול ההשקעות

ניהול ההשקעות בפוליסת חיסכון מבוצע על ידי חטיבת השקעות של הגוף המנהל, המציע מגוון רחב של מסלולי השקעה. הלקוח/ה יכול/ה לבחור את מידת הסיכון המתאימה, באמצעות חשיפה רחבה לשווקים בחו"ל באפיק המנייתי ובאג"ח בינלאומי, ולנכסים לא סחירים המעניקים יתרון משמעותי בתקופה של ריבית אפסית.

 

תשלום המס

אף על פי שפוליסת החיסכון לא נהנית מקיזוז מס נגד הפסדי הון, היא מאפשרת מעבר בין מסלולי השקעה שונים ללא אירוע מס, ותשלום המס נדחה עד לפדיון הכספים. כך, הלקוח מרוויח מריבית דריבית, היוצרת רווחים עודפים לתקופות השקעה ארוכות. חישוב המס מתבצע כאשר הלקוח מחליט למשוך את הכסף מהפוליסה.

 

סכום מינימלי לניהול החסכון

חברות ביטוח לא דורשות סכום מינימלי לניהול חיסכון באמצעות פוליסת חסכון, ואף מאפשרות לבצע הפקדות חודשיות מכרטיס אשראי או באמצעות הוראת קבע מהבנק. הכסף נמצא בחשבון נאמן של חברת הביטוח ולכן פוטר את הלקוח מדמי משמרת ועמלת קניה ומכירה. דמי הניהול נעים אפקטיבית בין 0.8% ל-1.2%.


מידע

את כל המידע בנוגע לפוליסת חיסכון ניתן למצוא בדף הלקוח באתר חברת הביטוח. מידע זה כולל את הרכב הנכסים, המתעדכן אחת לחודש. בנוסף, נתוני הפוליסות השונות מפורסמים אחת לחודש באתר "ביטוח נט". 

 

 מי יכול להצטרף?

פוליסת החיסכון הינו מכשיר זמין ויעיל שיכול להתאים לכל אחד ואחת ואף להוות פתרון אולטמטיבי.

 פוליסת_חיסכון.pdf

חיסכון_KIDS.pdf

 

עודכן לאחרונה בתאריך שני, 18 אפריל 2016 15:24
עוד בקטגוריה: « IRA קרנות השקעה »

פה לשירותך תמיד!

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם

שם מלא *

טלפון

דוא''ל

נייד *