קרן פנסיה

 

קרן פנסיה הינה מכשיר פיננסי חובה לשכירים ומומלץ לעצמאים הנועד להבטיח שכר ראוי לכל חייו של המבוטח בעת גיל פרישה.

בניגוד לקרנות הפנסיה בעבר, הקרן כוללת בתוכה כיסויים ביטוחיים המבטיחים גם הם אנונה במקרה של נכות או פנסיית שארים במקרה של מות העמית.

נכון להיום, בישראל קיימים מספר סוגים שונים של קרנות פנסיה ותיקות וחדשות, הקרנות אליהן ניתן להצטרף כיום הן קרן פנסיה חדשה מקיפה או לחילופין קרן פנסיה כללית.

 

 

סוגי החיסכון בקרן פנסיה חדשה מקיפה 

 

פנסיית עתיר זקנה 

גיל הפרישה המוגדר כיום הינו 67 שנים לגברים ו-64 שנים לנשים. יחד עם זאת, בתוכניות פנסיה שונות (פרטיות, ציבוריות וממשלתיות) ניתן להגדיר גיל פרישה השונה מגיל הפרישה הכלל ארצי או גילאי פרישה מיוחדים למקצועות שונים.  תוכניות הפנסיה מאפשרות להקדים את גיל הפרישה לפני הגיל הרגיל, דבר המתבצע בדרך כלל תמורת הפחתה של שיעור הפנסיה. מנגד, קיימת גם אפשרות לדחות את מועד היציאה לפרישה וזאת לרוב תמורת תוספת לפנסיה. יציאה לפנסיה לפני גיל הפרישה המוגדר מכונה 'פנסיה מוקדמת'.

 

 

פנסיית עתיר נכות 

פנסיה זו משולמת במקרה של אובדן כושר עבודה. פנסיית נכות יכולה להיות משולמת למשך תקופת זמן מוגבלת (פנסיית נכות זמנית, במקרה של איבוד זמני של כושר העבודה) או לתקופה שלמה עד אשר מגיע הנכה לזכות קבלת פנסיית זקנה (פנסיית נכות תמידית). במקרים של אובדן מלוא כושר העבודה או 75% ממנו פנסיית הנכות יכולה להיות מלאה. במידה ומשולמת פנסיית נכות מופחתת, כפיצוי על אובדן חלקי של כושר העבודה, אזיי זוהי פנסיית נכות חלקית.

 

 

פנסיית עתיר שאירים 

פנסיה זו משולמת לשאירי הזכאי (העובד המבוטח בפנסיה או האדם שבוטח באופן פרטי או הפנסיונר) במקרה מותו. המוגדרים כשאירים הם: בן/ בת הזוג של הנפטר וילדיו של הנפטר (עד הגיעם לגיל מסוים, 18 או 21 או אף לכל החיים אצל יתומים שאינם מסוגלים לכלכל את עצמם). כמו כן יכולות להיות פנסיות לשאירים אחרים התלויים בנפטר וזאת כמוגדר לפי תקנון תוכנית הפנסיה.

 

קרן פנסיה כוללת 

קרן פנסיה כללית מיועדת לחוסכים המעוניינים להגדיל את החיסכון הפנסיוני בנוסף לכל מוצר פנסיוני אחר (פנסיה חדשה מקיפה, ביטוח מנהלים, קופת גמל) שבו הגיעו לתקרת ההפקדות. לקרן זה אין תקרת הפקדה, מה שמאפשר לחוסך להגדיל באופן משמעותי את גובה הקצבה שלו בעת פרישה.

 

 

מי יכול להצטרף?

כל אדם שכיר או עצמאי רשאי ואף צריך שתהיה לו תוכנית ביטוח פנסיונית. עבור שכירים ההפקדות מתבצעות הן על ידי העובד והן על ידי מעסיקו ואילו עצמאיים מפקידים בעבור עצמם.

 

 


עודכן לאחרונה בתאריך שני, 08 פברואר 2016 13:50
עוד בקטגוריה: IRA »

פה לשירותך תמיד!

אנחנו מזמינים אתכם להשאיר פרטים ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם

שם מלא *

טלפון

דוא''ל

נייד *